سينوس ليفت
کلینیک دندانپزشکی سعادت مشهد

سینوس لیفت چیست؟

سینوس لیفت یک روش جراحی رایج برای ایجاد استخوان کافی در زیر سینوس ماگزیلاری (فک بالا) برای کاشت ایمپلنت دندان است.سینوس‌های فک بالا فضاهای پر از هوا هستند که در کنار بینی، بالای دندان‌های پرمولر و مولر بالایی و زیر چشم قرار دارند.استخوان داخل سینوس ها توسط یک غشای نازک پوشیده شده است. این پوشش در روش‌های لیفت سینوس برای ایجاد فضایی برای استخوان و ایمپلنت‌های دندانی بلند می‌شود یا “بالا” می‌شود. لیفت سینوس قبل یا همزمان با کاشت ایمپلنت انجام می شود.

دندان در مشهد سعادت copy 1 بهترین کلنیک دندانپزشکی مشهد ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی با بهترین تجهیزات و اتاق عمل بیهوشی

روش سینوس لیفت چگونه می تواند کمک کند؟

بسیاری از افرادی که دندان های عقبی فک بالایی خود را از دست داده اند، استخوان کافی برای کاشت ایمپلنت ندارند. روش های لیفت سینوس امکان ایجاد استخوان کافی در زیر سینوس برای قرار دادن ایمپلنت های دندانی در پشت فک بالا را فراهم می کند. استخوان بین فک و سینوس ها اضافه می شود. بازه زمانی این روش تا ترمیم دندان از 6 تا 12 ماه متغیر است، اما می تواند طولانی تر باشد.

مشاوره رایگان جهت زیبایی دندان
بارگذاری...

کامپوزیت، لمینیت و ایمپلنت 

با بهترین کیفیت، بصورت اقساطی  

مشاوره و استعلام قیمت: 

051-37663700 

چه نوع روش های سینوس لیفت موجود است؟

دو گروه اصلی از روش ها بر اساس میزان استخوان موجود در محل ایمپلنت برنامه ریزی شده وجود دارد:

 رویکرد خارجی بدون استخوان موجود


مواد پیوند از سمت گونه سینوس شما برای بالا بردن غشاء اضافه می شود. ایمپلنت دندان به طور معمول تا زمانی که استخوان بهبود نیافته است قرار داده نمی شود و برای این کار به یک عمل جراحی دیگر نیاز خواهید داشت.

سینوس لیفت

 رویکرد خارجی با مقداری استخوان موجود

مواد پیوند از سمت گونه سینوس شما برای بالا بردن غشاء اضافه می شود. ایمپلنت دندان شما را می توان همزمان گذاشت.

phau thuat nang xoang 2 بهترین کلنیک دندانپزشکی مشهد ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی با بهترین تجهیزات و اتاق عمل بیهوشی

2. رویکرد داخلی با مقداری استخوان موجود.


سینوس شما با ضربه ملایم از محل آماده سازی ایمپلنت در دهان بلند می شود. ممکن است مواد پیوند از طریق محل آماده سازی ایمپلنت فشار داده شود و ایمپلنت دندانی شما در همان زمان قرار داده شود.

کلینیک دندانپزشکی سعادت از ساعت 9 صبح تا 11 شب در خدمت شما عزیزان میباشد

در حین عمل سینوس لیفت چه اتفاقی می افتد؟

جراحی معمولاً تحت بی حسی موضعی به صورت سرپایی انجام می شود و معمولاً دردناک نیست.

جراح شما برشی در لثه‌ای که دندان‌های عقب شما قبلاً وجود داشت ایجاد می‌کند.

در سینوس لیفت خارجی، یک پنجره کوچک در استخوان باز می شود. پوشش سینوس شما به آرامی به سمت بالا فشار داده شده و از فک شما دور می شود. استخوان در زیر سینوس جمع شده است. ممکن است یک پچ غشایی روی پیوند استخوان در رویکرد خارجی قرار گیرد. هنگامی که استخوان در جای خود قرار گرفت، لثه با بخیه های قابل حل بسته می شود. سپس سینوس لیفت اجازه می‌یابد تا با استخوان شما یکپارچه شود، که می‌تواند 4 تا 9 ماه طول بکشد، قبل از قرار دادن ایمپلنت‌های دندانی. مدت زمان بستگی به مقدار استخوان مورد نیاز و ماده پیوند مورد استفاده دارد.

سینوس لیفت دندان

در رویکرد داخلی، دندانپزشک شما استخوان را برای کاشت ایمپلنت آماده می کند و به آرامی به استخوان زیر سینوس شما ضربه می زند. مواد پیوند استخوان در فضای بین پوشش سینوس و استخوان فک بسته می شود. این کار همزمان با کاشت ایمپلنت انجام می شود که در آن فقط حدود 3 میلی متر ارتفاع استخوان اضافی لازم است.

مطالب بیشتر در مورد عمل لیفت سینوس دندان در سایت بیمارستان دندانپزشکی کمبریج مشاهده کنید

متداول
Rate this page