تبيض الاسنان بالليزر

قائمة مكتوبة

بلیچینگ دندان چیست؟

سفید کردن دندان ها شامل سفید کردن دندان ها برای روشن تر شدن آنها است. این نمی تواند دندان های شما را سفید درخشان کند، اما می تواند رنگ موجود را با چندین سایه روشن کند.

دندان در مشهد سعادت copy 1 بهترین کلنیک دندانپزشکی مشهد ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی با بهترین تجهیزات و اتاق عمل بیهوشی

چه کسی می تواند بلیچینگ دندان را انجام دهد؟ 

بلیچینگ دندان نوعی دندانپزشکی است و فقط باید توسط یک دندانپزشک یا یک متخصص دندانپزشکی تحت نظارت دیگر مانند یک متخصص بهداشت دندان یا درمانگر دندانپزشکی با تجویز دندانپزشک انجام شود.

بلیچینگ دندان

برخی از سالن‌های زیبایی، سفید کردن دندان‌ها را ارائه می‌دهند، اما اگر دندانپزشکی در آن حضور نداشته باشد، این کار غیرقانونی است و ممکن است سلامت دهان و دندان شما را به خطر بیندازد. شما همچنین می توانید کیت های سفید کننده دندان های خانگی را بخرید، اما ممکن است خطراتی نیز به همراه داشته باشد.

دندانپزشک برای ساختن محافظ دهان از دندان های شما اثری می گیرد و به شما می گوید که چگونه از آن با ژل سفید کننده استفاده کنید. سپس، با استفاده از محافظ دهان خود در خانه، به طور منظم ژل را برای مدت زمان مشخصی در طی چند هفته استفاده می کنید. برخی از ژل های سفید کننده را می توان تا 8 ساعت در هر بار باقی گذاشت که می تواند دوره درمان را کوتاه کند.

کیت های خانگی و سالن های زیبایی برای سفید کردن دندان چطور؟

برای سفید کردن دندان فقط به یک متخصص دندانپزشکی مراجعه کنید زیرا سفید کردن توسط افرادی که واجد شرایط نیستند، به عنوان مثال در سالن های زیبایی، غیرقانونی است. کیت های خانگی نیز خطراتی دارند. قبل از استفاده از کیت خانگی، ابتدا با دندانپزشک خود صحبت کنید.

در هنگام سفید کردن دندان چه اتفاقی می افتد؟ اگر دندان های خود را سفید کرده اید، ابتدا باید 2 تا 3 بار به جراحی دندان مراجعه کنید.

خطرات کیت های خانگی و سفید کردن دندان های سالن چیست؟

برخی از کیت های خانگی حاوی مواد سفید کننده کافی برای موثر بودن نیستند. همچنین، اگر یک متخصص دندانپزشکی سفید کننده را انجام ندهد، محافظ دهان ارائه شده ممکن است به درستی قرار نگیرد، بنابراین ممکن است مقداری از ژل سفید کننده روی لثه ها و دهان شما نشت کند و باعث ایجاد تاول و حساسیت شود. سفید کردن دندان در سالن های زیبایی توسط کارکنان آموزش ندیده یا کارکنان بدون صلاحیت دندانپزشکی، سلامت دهان و دندان شما را به خطر می اندازد و همچنین غیرقانونی است.

بلیچینگ دندان

قبل از مراجعه به دندانپزشک چه چیزی باید بپرسم؟

از پرسیدن سؤالات ساده در مورد انواع درمان سفید کننده موجود، انتظار چه نتایجی و احتمال ماندگاری آنها نترسید.

همچنین ممکن است بخواهید از آنها بپرسید که آیا خطراتی در این امر وجود دارد  به عنوان مثال، افزایش حساسیت دندان های شما.

سعی کنید با افراد دیگری که درمان مشابهی داشته اند صحبت کنید یا برای نظر دوم به دندانپزشک دیگری مراجعه کنید تا زمانی که احساس اطمینان کنید. همیشه قبل از اقدام، یک طرح درمانی مکتوب و تخمین قیمت را بخواهید.

آیا سفید کردن دندان دائمی است؟

سفید کردن دندان دائمی نیست ممکن است از چند ماه تا 3 سال طول بکشد – از فردی به فرد دیگر متفاوت است. اگر سیگار می‌کشید چای یا قهوه می‌نوشید، اثر سفید کنندگی طولانی نخواهد بود، که همگی می‌توانند دندان‌های شما را لکه دار کنند.

برای خوندن مطالب بیشتر میتونید به سایت زیر مراجعه نمایید.

السؤالات المتداولة

آیا سفید کردن دندان روی دندان مصنوعی جواب می دهد؟

سفید کردن دندان ها روی پروتزها، روکش ها، پرکردگی ها یا روکش ها کار نمی کند.

5/5 - (5 أصوات)