لمینت دندان

لمینت دندان

مطمئنا همه به دنبال دندان هایی سفید، خط دار و متناسب هستند. برای داشتن چنین لبخندی راه های مختلفی وجود دارد که یکی از بهترین و برجسته ترین تکنیک ها کامپوزیت دندان است. می توان گفت در این تکنیک پیوند شیمیایی با دندان برقرار می شود. به این دلیل است که در مقایسه با سایر درمان های زیبایی دندان بسیار سریعتر و ارزان تر است.

دندان در مشهد سعادت copy 1 بهترین کلنیک دندانپزشکی مشهد ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی با بهترین تجهیزات و اتاق عمل بیهوشی

امروزه دنیای زیبایی به قدری وسیع است که نمی توان مانند گذشته چارچوب خاصی برای آن تعریف کرد، زیرا سلیقه ها و تعریف زیبایی کاملاً متفاوت است، اما همچنان یک نکته برجسته دارد و آن آراستگی و آراستگی است. پاکیزگی یک صورت زیبا برای تثبیت نیاز به لبخندی زیبا دارد. گاهی انسان چهره ای زیبا با اندام های خوش فرم دارد اما به دنبال پنهان کردن لبخند خود است. عوامل مختلفی مانند: سیگار کشیدن، ژنتیک، آب ناسالم، تصادفات و … باعث آسیب دندان می شود همین دلایل می تواند منجر به لبخند زشت و در نتیجه کاهش اعتماد به نفس شود!

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان پوسته های دندانی هستند که به سطح دندان متصل می شوند.از لمینت های دندان می توان برای اصلاح ظاهر عیوب یا نواقص دندان استفاده کرد. اینها می تواند به عنوان مثال ناهنجاری های مادرزادی دندان ها یا مینای دندان و همچنین آسیب مینای دندان باشد.

علاوه بر این، لمینت دندان دندان های فرسوده یا آسیب دیده را ترمیم می کنند.لمینیت دندان معمولا از سرامیک یا پرسلن تقویت شده شیشه ای ساخته می شوند. جنس سرامیک به خوبی به سطح دندان می‌چسبد و استرس بایت را به خوبی تحمل می‌کند. جنس سرامیک نیز از نظر زیبایی شناسی زیبا و طبیعی است. زمانی که هدف یک نتیجه نهایی بادوام و طبیعی باشد، مواد سرامیکی یک انتخاب عالی است.

کامپوزیت دندان

علاوه بر مواد سرامیکی، لمینت دندان را می توان از پلاستیک کامپوزیت نیز ساخت. پلاستیک های کامپوزیت بیشتر در سایر پچ درمانی ها مانند چسب های دندانی کوچکتر مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این، پلاستیک کامپوزیت باعث ترمیم سایش و شکاف دندان می شود.

چه کسانی می توانند لمینت دندان تهیه کنند؟

لمینیت دندان ممکن است گزینه مناسبی باشد، به عنوان مثال، اگر نقص بینایی دندان یا ناهنجاری های مادرزادی به عنوان آزاردهنده تلقی شود. برای نصب لمینت های دندانی، مشتری باید متعهد به مراقبت و نظافت منظم از آنها باشد. دندانپزشک به صورت موردی ارزیابی می کند که چه نوع راه حلی برای دندانپزشکی بیمار بهترین است.

کلینیک دندانپزشکی سعادت یکی از بهترین کلینیک های دندانپزشکی مشهد

برنامه ریزی درمان می توانید برای مشاوره لمینت با دندانپزشک وقت بگیرید. قبل از نصب لمینت دندان، دندانپزشک سلامت دهان و دندان بیمار را ارزیابی کرده و بایت او را بررسی می کند. هنگام برنامه ریزی درمان، خواسته های بیمار برای درمان در نظر گرفته می شود.قبل از نصب لمینت ها نیز باید تارتار را جدا کرده و حفره هایی که نیاز به پر شدن دارند را پر کنید. وضعیت لثه و غشاهای مخاطی نیز تأثیر بسزایی در درمان و اجرای درمان دارد.

دندانپزشک در مورد نصب لمینت دندان به صورت موردی بحث می کند و از بیمار خواسته های درمانی را می خواهد. دندانپزشک در طول ویزیت جنبه های مربوط به درمان را به شما خواهد گفت. هنگامی که دندان ها با درمان اولیه دندانپزشکی درمان شدند، اجرای درمان می تواند آغاز شود.

هزینه لمینت دندان چقدر است؟

هزینه لمینت دندان می تواند بسیار متفاوت باشد. قیمت تحت تاثیر شرایط اولیه مشتری و مواد استفاده شده است.لمینت ها می توانند از مواد مختلفی ساخته شوند و ساخت و نصب پوسته بسته به مواد مورد استفاده متفاوت است.

برای اطلاع از هزینه دقیق و اطلاعات بیشتر در مورد گزینه های تامین مالی، با گذاشتن یک درخواست تماس، یک قرار مشاوره رزرو کنید.

نصب لمینت دندان ابتدا یک دندانپزشک از وضعیت اولیه دندان ها عکس می گیرد و با استفاده از مدل های گچی از دندان ها قالب می گیرد. اینها به دندانپزشک اجازه می دهد تا لمینت های موقت و همچنین ظاهر لمینت های دائمی دندان را طراحی کند.پس از این، دندان ها به عنوان مثال برای تغییر رنگ هنوز کاملا تمیز می شوند و دندان ها به مقدار لازم، حدود 0.5-2.0 میلی متر سوهان می شوند.

قالب گیری از دندان های سوهان شده دوباره با استفاده از مدل های گچی گرفته می شود تا شکل ها و ابعاد دقیق دندان ها به دست آید. در این مرحله معمولا لمینت های موقت نصب می شوند.در برخی موارد قبل از چسباندن لمینت ها اصلا نیازی به سوهان زدن دندان ها نیست. دندانپزشک پرونده را به صورت موردی با توجه به خواسته های مشتری در مورد اجرای درمان ارزیابی می کند.

composite veneer 1 بهترین کلنیک دندانپزشکی مشهد ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی با بهترین تجهیزات و اتاق عمل بیهوشی

تکنسین دندانپزشکی لمینت دندان را با استفاده از مدل های گچی می سازد. زمانی که لمینت دندان آماده شد، دندانپزشک لمینت های موقت را برمی دارد و لمینت های دائمی را روی سطح دندان قرار می دهد و می چسباند. نصب لمینت دندان فرآیندی است که بسته به شرایط ممکن است نیاز به چندین بازدید داشته باشد.

اهمیت خودمراقبتی در درمان لمینت دندان پس از نصب

لمینت های دندان باید طبق دستور دندانپزشک شما با دقت و به طور منظم درمان شوند. پس از تهیه لمینت دندان، باید به طور منظم معاینه دندان و بهداشت دهان و دندان انجام دهید.

دندانپزشک و متخصص بهداشت دهان و دندان قادر خواهند بود وضعیت لمینت های دندانی نصب شده را ارزیابی کنند تا لمینت های دندان تا حد امکان برای مشتری دوام بیاورند.

کارکنان دندانپزشکی فواصل درمانی مناسب را برای هر مراجعه کننده به صورت جداگانه ارزیابی می کنند.

مزایای لمینت های دندان

ترمیم های سفارشی برای بهبود لبخند به طور دائم روی دندان ها قرار می گیرند. آنها زمانی موثر هستند که درمان های سفید کننده دندان به طور دلخواه عمل نکنند. از مزایای لمینت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • لمینت های دندان با رنگ طبیعی دندان مطابقت دارند و ظاهر را بهبود می بخشند.
 • آنها به پنهان کردن لکه ها یا تغییر رنگ ها کمک می کنند

 • لمینت ها برای دندان هایی با لکه های عمیق موثر هستند.

 • آن‌ها می‌توانند آسیب‌های ناشی از بریدگی، ترک خوردن یا فرسودگی دندان را پنهان کنند.

 • آنها می توانند به اصلاح دندان های نامرتب یا ناهموار کمک کنند.

 • آنها می توانند شکاف های کوچک بین دندان ها را پنهان کنند.

 • این روش نیازی به تغییر شکل دندان ها ندارد.

معایب لمینت های دندان

انتخاب لمینت دندان یک تصمیم بزرگ است و درک معایب آن مفید است. آنها عبارتند از:

 • درمان دائمی است و در صورت شکستن یا ترک خوردن پوسته‌ها، تعمیر آن دشوار است.

 • بیمارانی که لمینت می گیرند باید از غذاهای سفت یا ترد که به پوسته آسیب می زند اجتناب کنند.

 • این درمان می تواند منجر به حساسیت دندان شود زیرا لایه مینای دندان تحت تأثیر قرار می گیرد.

 • افرادی که مینای دندان نازکی دارند نباید لمینت دندان دریافت کنند.

 • گرفتن لمینت دندان از ایجاد پوسیدگی یا حفره دندان جلوگیری نمی کند.

در این روش سعی می شود دندان ها بسیار طبیعی به نظر برسند.

انتخاب لمینت دندان

لمینت دندان یک درمان زیبایی دندان است که ظاهر دندان ها را بهبود می بخشد. آنها برای افرادی که به دنبال ترمیم دندان هستند که به آمادگی کمتری نسبت به سایر درمان ها نیاز دارد، ایده آل هستند.

یک لایه درمانی نازک را روی دندان ها اعمال می کنند و رنگ، شکل و اندازه را تغییر می دهند. این روش معمولاً به دو نوبت نیاز دارد و دندان ها قبل از استفاده نیازی به اصلاح ندارند. معاینه دندان به تعیین اینکه آیا این گزینه برای بیمار ایده آل است یا خیر کمک می کند.

دوام لمینت های دندان

دوام لمینت ها به نگهداری آنها بستگی دارد، اما می توانند 10 تا 15 سال عمر کنند. انبساط حرارتی مانند مینای دندان است که دلیل اصلی ماندگاری آن است. این درمان نسبت به سایر انواع ارتودنسی کمتر تهاجمی است و در زمان کمتری انجام می شود.

برای خوندن مطالب بیشتر میتونید به سایت زیر مراجعه نمایید.

taleb 1 بهترین کلنیک دندانپزشکی مشهد ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی با بهترین تجهیزات و اتاق عمل بیهوشی
taleb 2 بهترین کلنیک دندانپزشکی مشهد ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی با بهترین تجهیزات و اتاق عمل بیهوشی
salehi 3 بهترین کلنیک دندانپزشکی مشهد ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی با بهترین تجهیزات و اتاق عمل بیهوشی
salehi 1 بهترین کلنیک دندانپزشکی مشهد ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی با بهترین تجهیزات و اتاق عمل بیهوشی

سوالات متداول

تفاوت بین کامپوزیت دندان با لیمنت دندان چیست؟

در ویدیو زیر کاملا به این موضوع پرداخته شده است

5/5 - (2 امتیاز)